Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

MATURITNÍ ZKOUŠKY
autor Karel Psota - Úterý, 21. květen 2019, 12:56

 
Maturity
Praktické maturitní zkoušky oboru agropodnikání jsou úspěšně za námi. Přejeme hodně štěstí všem žákům v další části zkoušek. 

  


Jízda zručnosti s traktorem a vlekem
autor Karel Psota - Úterý, 21. květen 2019, 12:45

 
Krajské kolo soutěže se uskutečnilo 9.5.2019 v areálu školy. Soutěže se mohli zúčastnit studenti zemědělských škol a učilišť Středočeského kraje, kteří jsou držiteli řidičského oprávnění skupiny T a nejsou starší 21 let. Celkem soutěžilo 16 chlapců a 4 dívky.
Soutěžní trať tvořily překážky: průjezd slalomem, průjezd pravoúhlou zatáčkou 2x, přistavení vleku pravou stranou k rampě, průjezd osmičkou, průjezd zúženým prostorem, přistavení vleku levou stranou k rampě, zacouvání do garáže, zastavení na přesnost (zapojení do předního závěsu) a přesné zastavení v cíli.
Doprovodnou soutěží byla práce s traktorem STEYR, který je vybaven čelním nakladačem. Cílem bylo naložit paletu s odměrným válcem, který byl naplněn vodou, na vůz. Měřil se čas a množství vylité vody.

Na soutěž se přijeli podívat i malé děti, pro které byl připraven doprovodný program.
Tři nejlepší studenti a jedna studentka postoupili do celostátní soutěže, která se bude konat v Městci Králové u příležitosti  Polního den BEDNAR.

Výsledky:
1. místo chlapciJosef Šťastný
1. místo dívkyJana Svobodová
2. místo chlapciJan Pokorný
2. místo dívkyZdenka Suchá
3. místo chlapciPavel Fulín
3. místo dívkyKateřina Hašková

Vítězům věnovali sponzoři hodnotné ceny, za což jim děkujeme:

  • ZZN Polabí, a.s., K Vinici 1304, Kolín
  • AGRI SYSTEM a.s., Na Pile 887,  Uhlířské Janovice 
  • AGRI CS a.s., Hybešova, Hustopeče
  • Zemědělský svaz České republiky, Nymburk
  • STROM PRAHA a.s., středisko Kostomlaty nad LabemStudenti Lukáš Kobrle a Josef Šťastný natočili během soutěže video, které najdete na:

Jan Krebs, organizátor soutěže

  


STUDENTSKÉ VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 2019
autor Karel Psota - Úterý, 21. květen 2019, 12:30

 
V úterý 7. května 2019 se studovna dočasně proměnila ve volební místnost, kde si studenti mohli nanečisto vyzkoušet volby do Evropského parlamentu. Studenti vybírali z 39 stran, hnutí a koalic. Funkci volebních komisařů převzali tři studenti ze třídy 3. C oboru veřejnosprávní činnost a bedlivě dohlíželi na zdárný průběh voleb. Odpoledne pak sečetli všechny platné hlasovací lístky a zde jsou výsledky:

V našich školních volbách zvítězilo Ano, vytrollíme europarlament (5 hlasů), 2. – 6. místo: Klub angažovaných nestraníků, Komunistická strana Čech a Moravy, PRO Zdraví a Sport, Česká pirátská strana, Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (po 1 hlase). Zúčastnilo se 18 žáků z 233. Bylo odevzdáno 10 platných hlasovacích lístků. Volební účast: 7,7 %. Třída s nejvyšší volební účastí: 3. D

Akci opět pořádala společnost Člověk v tísni. Zapojilo se 246 škol. Celkově zvítězila Česká pirátská strana, na druhé místě se umístila koalice STAN a TOP 09, třetí místo Ano, vytrollíme europarlament. Výsledky celorepublikových voleb si podrobněji můžete prohlédnout na https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb.

Důvodem k pořádání takové akce je snaha přiblížit studentům principy zastupitelské demokracie. Poskytnout možnost vyzkoušet si, jak správně volit, a samozřejmě také učinit průzkum oblíbenosti kandidujících stran mezi studenty středních škol. Výsledky voleb jsou odrazem smýšlení těch mladých lidí, kteří se nebáli vyjádřit své politické názory. Pro naše studenty je to cenná zkušenost, protože se mohli blíže seznámit se systémem voleb a popřemýšlet o tom, kdo by měl zastupovat naše zájmy v EU.

Děkujeme všem, kteří přišli a volili!

Mgr. Martina Nováková

  


Šampionka ze školního statku
autor Karel Psota - Pátek, 17. květen 2019, 13:23

 
V pondělí 13.5.2019 byla naše kráva na 3. laktaci 384989/921 Poděbrady Dáša vyhlášena Národní šampionkou holštýnského plemene pro rok 2019.
 
Přehled úspěchů této dojnice:
  •  r. 2017 Národní výstava hospodářských zvířat Brno, holštýnský šampionát - 1. místo, vítězka 1. laktací, rozhodčí Nico Bons (Nizozemí)
  •  r. 2018 Výstava Zemědělec - Náš chov Lysá nad Labem, holštýnský šampionát, - 1. místo, vítězka 2. laktací, rezervní šampionka, rozhodčí Nils Erik Haahr (Dánsko)
  •  r. 2019 účast na Evropském holštýnském šampionátu, Belgie - Libramont, - nejúspěšnější plemenice z české kolekce
  •  r. 2019 Národní výstava hospodářských zvířat Brno, holštýnský šampionát - 1. místo, vítězka 3. laktací a absolutní šampionka, rozhodčí Mark Biederbick (Německo)
Dáša má na statku v Poděbradech stále se rozrůstající rodinu. V chovu je její matka (5. laktace), její 2 dcery (1. laktace a jalovička 4 měs. stáří) a 2 sestry (18 měs. a 6 měs. stáří).
Děkujeme za sdílenou radost z úspěchu
Jan Kocmánek a kolektiv šk. statku

  


Den Země v ekologické zahradě zemědělky
autor Karel Psota - Pátek, 17. květen 2019, 13:11