Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

Pepča Šťastný to s traktorem umí.
autor Karel Psota - Středa, 19. červen 2019, 09:02

 
Po vítězství v celostátním kole v jízdě zručnosti s traktorem se zúčastnil i  4. ročníku otevřeného mistrovství Ústeckého kraje v orbě. S tatínkem pro soutěž upravili dvojradličný roudnický pluh.
Dne 15. 6. 2019 se na pozemcích za Podbořany na Žatecku sešlo 21 soutěžících v pěti kategoriích. Pepča soutěžil ve skupině šesti oráčů, kteří soutěžili s jednostrannými dvojradličnými pluhy. Orba byla náročná, oralo se poměrně vysoké strniště na těžké půdě, které se špatně zaklápělo.
Hlavní pořadatel soutěže, předseda společnosti pro orbu Ing. Jan Cholenský uvedl vítězství slovy: „Přijel nováček ze Středočeského kraje a stal se vítězem.“   Soutěžící na druhém a třetím místě přitom orali velmi kvalitními pluhy od firmy Kverneland.
K vítězství blahopřejeme.
Jan Krebs

  


Zootechnická cvičení
autor Karel Psota - Středa, 19. červen 2019, 08:47

 
Zootechnická cvičení z chovu skotu na téma mikroklima ve stáji umožňují žákům zjistit podmínky welfare na školním statku.
Ing. Michaela Znamínková

  


1.místo v chovatelské soutěži „O Šemíkovu podkovu“
autor Karel Psota - Pátek, 14. červen 2019, 12:56

 
Velkého úspěchu dosáhly naše studentky ze 3.ročníku oboru veterinářství. Nepodcenily přípravu a zaslouženě zvítězily v chovatelské soutěži v prestižní kategorii – Zlatá podkova.

A tak to vidí přímo naše vítězky:

Ve středu 12.6.2019 jsme se zúčastnily odborné soutěže zemědělských škol ŠEMÍKOVA PODKOVA v Praze ve Velké Chuchli. Soutěžily jsme jako tříčlenný tým v disciplínách: zootechnika, kde jsme využily naše teoretické znalosti získané například z biologie a chovu zvířat, poznávačka rostlin, krmiv, plemen skotu, koní a prasat, zkouška z angličtiny, jízda na dostihovém trenažéru bez držení, dojení, sekání srpem, odhad míry, což byl například odhad 1 kg sena nebo půl litru vody… Jako jedna z posledních disciplín, které jsem se zúčastnily, byla dostihová štafeta na 1200 m složená ze 3 částí. První částí byl běh se sulkou (klusácký dostih). Ve druhé části jsme překonávaly překážky (překážkový dostih) a poslední částí byl přímý běh (cvalový dostih). Přes velké horko jsme štafetu doběhly a netrpělivě čekaly na výsledky. Nakonec jsme i přes velkou konkurenci získaly první místo v kategorii ZLATÁ PODKOVA.

Kristýna Legnerová, Lucie Kaňková, Monika Vraždová 3.D

Foto - https://szesnieder.rajce.idnes.cz/O_Semikovu_podkovu_Chuchle_-_Zlata_podkova_-_1.misto_-_3.D

  


Odborná praxe
autor Karel Psota - Pátek, 14. červen 2019, 12:34

 
Studenti 3. ročníku (oboru veterinářství) hodnotili exteriér zvířat dle plemenného standardu. Nedílnou součástí byl i popis krajin těla, zjišťování tělesných rozměrů a zásad měření.
Ing. Radka Niedermirtlová

  


TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ
autor Karel Psota - Pátek, 14. červen 2019, 11:44

 
Naše škola se opět zapojila do třetího ročníku projektu „Týdny mediálního vzdělávání“, který probíhá na středních a základních školách po celé ČR. Organizátorem je vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, o. p. s. Týdny mediálního vzdělávání mají za cíl poukázat na důležitost kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků v 21. století.
Žáci třídy 3.C oboru veřejnosprávní činnost zhlédli film „Kdo trolí Ameriku“, který se věnuje aktuálnímu problému šíření dezinformací a falešných zpráv a ovlivnění americké prezidentské kampaně. V úterý 4. června na naši školu zavítal pan Stanislav Mundil, vedoucí zahraniční redakce ČTK. Je jedním z nejzkušenějších zahraniční zpravodajů národní tiskové agentury, v ČTK pracuje bezmála 35 let. Velmi děkujeme za zajímavou debatu a ochotu zajet za námi do Poděbrad.
Více informací naleznete na https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani/tydny-medialniho-vzdelavani-2019

Mgr. Martina Nováková 

  


2.C a 3.C NA PRHLÍDCE PARLAMENTU ČR
autor Karel Psota - Čtvrtek, 6. červen 2019, 14:47

 
V pátek 10. května studenti třídy 2. C a 3. C oboru Veřejnosprávní činnost navštívili Senát a Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Po bezpečnostní kontrole za doprovodu paní průvodkyně jsme se seznámili s historickými prostory Valdštejnského paláce, který je od roku 1996 sídlem Senátu Parlamentu České republiky. Prohlídku Senátu jsme zakončili v Jednacím sále, kde byla dříve konírna pro 40 koní. Pak jsme si prošli Valdštejnskou zahradu, která je veřejnosti přístupná od dubna do října.

V druhé části exkurze jsme se přesunuli na Malostranské náměstí, kde má své sídlo v několika historických palácích Poslanecká sněmovna. V informačním středisku začala naše exkurze projekcí krátkého filmu o historii parlamentarismu a činnosti Poslanecké sněmovny. Po nezbytné bezpečnostní kontrole následovala návštěva jednání Poslanecké sněmovny v hlavním zasedacím sále.  

Touto exkurzí si studenti doplnili teoretické znalosti a spatřili na vlastní oči místa, která do té doby znali jen z televize.

Další fotky naleznete na
https://ucamartina.rajce.idnes.cz/10._5._2019_Parlament_CR_2.C%2C_3.C

Mgr. Martina Nováková


  


Starší diskuse ...

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |