Přihlásit se
Hlavní menu

Kurzy a další ...

Události ve škole

REALITA PRAXE
autor Karel Psota - Čtvrtek, 22. červen 2017, 15:02

 

V úterý 13.6. se třídy 2.A a 3.D zúčastnily exkurze na téma zpracování živočišných produktů.
Na jatkách v Českém Brodě měli žáci možnost seznámit se s linkou na porážku prasat. V Brodě porážejí prasata od výhradně českých dodavatelů. I přes zcela nový a silný zážitek všichni exkurzi v podniku úspěšně absolvovali a přivezli si další nové praktické vědomosti.Děkujeme paní doktorce B. Hlaváčkové za odborný výklad a panu řediteli Richardu Hrdinovi za umožnění exkurze.
Na farmě Bláto se žáci dozvěděli, jakým způsobem farma hospodaří. Měli možnost nahlédnout do výrobny sýrů, na dojírnu i pastvinu se stádem krav plemene Brown Swis. Dozvěděli  se s principy výroby alpských sýrů, které měli možnost ochutnat. Stručně se seznámili s klady a zápory bioplynové stanice a v místním obchůdku měli možnost ochutnat místní zmrzlinu a další faremní výrobky. Děkujeme panu Šíchovi za obšírný výklad.
Bára Šíchová a Tereza Stehlíková


  


SPORTOVNÍ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ
autor Karel Psota - Čtvrtek, 22. červen 2017, 14:49

 

Ve středu 14. června odpoledne jsme na hřišti za školou uspořádali sportovní přátelské utkání ve fotbale, plážovém volejbale a ve vybíjené. Zúčastnili se žáci ze tří domovů mládeže z Poděbrad a Nymburka.

V plážovém volejbale vznikly nové týmy napříč školami. Zapálení fotbalisté si prodloužili čas na hru. Přálo nám hezké počasí, všichni jsme si to užili a pobavili jsme se.

Akce vznikla v rámci projektu „Hrdá škola“.

Další fotografie naleznete na http://ucamartina.rajce.idnes.cz/14._6._2017_Pratelske_sportovni_utkani/

Mgr. Martina Nováková

  


TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ
autor Karel Psota - Čtvrtek, 22. červen 2017, 14:49

 

Naše škola se zapojila do prvního ročníku projektu „Týdny mediálního vzdělávání“, který probíhá od 22. května do 30. června na středních a základních školách po celé ČR. Organizátorem je vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, o.p.s.
Týdny mediálního vzdělávání mají za cíl poukázat na důležitost  kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků v 21. století. Žákům třídy 3.C oboru veřejnosprávní činnost a třídy 3.D oboru veterinářství jsme mohli promítnout část filmu Nic než lži, který se věnuje aktuálnímu problému šíření dezinformací a falešných zpráv.
Na naši školu pak v pátek 16. června zavítala redaktorka České televize Lea Surovcová. Seznámila nás s prací v televizi. Vyprávěla své zážitky nejen z reportáží, ale i to, jak se ke své práci dostala. Dozvěděli jsme se, co práce ve zpravodajství obnáší. Zajímala nás pozitiva i negativa práce v redakci. Velmi jí děkujeme za příjemné popovídání a ochotu zajet za námi do Poděbrad.
Více informací naleznete na https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani/tydny-medialniho-vzdelavani-2017
Další fotografie naleznete na http://ucamartina.rajce.idnes.cz/16._6._2017_Beseda_3._C_a_3._D_s_Leo_Surovcovou_-_projekt_Tydny_medialni_vzdelavani/
Mgr. Martina Nováková

  


I EKONOMOVÉ MAJÍ SVOJI OLYMPIÁDU
autor Karel Psota - Úterý, 20. červen 2017, 15:41

 
bankovky
I v naší škole proběhl první ročník Ekonomické olympiády pořádaný Institutem ekonomického vzdělávání. Soutěže se celkem zúčastnilo 4 000 žáků z více než sta českých škol. V takové konkurenci je velkým úspěchem probojovat se do krajského kola.
Z naší školy do krajského kola olympiády postoupili studenti Vendula Pecinová a Ondřej Hatlák ze 4.A, Václav Efler z 3.A a Hana Cihlářová z 2.A.

Gratulujeme!

Ing. Šárka Kurková 

  


POLNÍ DEN
autor Karel Psota - Středa, 14. červen 2017, 13:33