Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

PROVOZ ŠKOLY
autor Karel Psota - Pátek, 29. červen 2018, 15:18

 
PROVOZ ŠKOLY O HLAVNÍCH PRÁZNINÁCH
je zajištěn od 2.7. do 24.8.2018 v pracovních dnech od 7:30 do 14:00 hodin

  


NÁVŠTĚVA NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA V KLADRUBECH
autor Karel Psota - Úterý, 10. červenec 2018, 13:15

 
Dne 26.6.2018 proběhla odborná exkurze pro žáky prvního ročníku oboru veterinářství v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Žáci měli možnost se seznámit s historií a současností chovu starokladrubského koně. Toto plemeno patří mezi nejstarší česká plemena a je zároveň naší národní kulturní památkou.
Ing. Pavel Znamínko

  


Jízda zručnosti s traktorem a vlekem
autor Karel Psota - Úterý, 10. červenec 2018, 13:07

 
Krajské kolo soutěže se uskutečnilo 31.5.2018 v areálu naší školy. Soutěže se mohli zúčastnit studenti zemědělských škol a učilišť Středočeského kraje, kteří jsou držiteli řidičského oprávnění skupiny T a nejsou starší 21 let. Soutěžní trať tvořily překážky: průjezd slalomem, průjezd pravoúhlou zatáčkou 2x, přistavení vleku pravou stranou k rampě, průjezd osmičkou, průjezd zúženým prostorem, přistavení vleku levou stranou k rampě, zacouvání do garáže, zastavení na přesnost (zapojení do předního závěsu) a přesné zastavení v cíli.
Doprovodnou soutěží byla práce s traktorem STEYR, který je vybaven čelním nakladačem. Cílem bylo naložit paletu s odměrným válcem, který byl naplněn vodou, na vůz. Měřil se čas a množství vylité vody. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 žáků z 9 škol a učilišť. Tři nejlepší postoupili do republikového kola v Oticích u Opavy.
Na 1. místě se v jízdě zručnosti se umístil student Josef Šťastný z poděbradské zemědělské školy.
Jízda zručnosti

Dne 22. června nás student druhého ročníku oboru agropodnikání Josef Šťastný reprezentoval v republikovém kole Jízdy zručnosti v Oticích u Opavy. Soutěžilo se s traktorem Claas Atos. V silné konkurenci zástupců 24 středních zemědělských škol a učilišť z celé ČR obsadil Josef Šťastný pěkné 9. místo. Blahopřejeme a děkujeme.

Ing. Jan Krebs

  


PŘEDNÁŠKA NOVINÁŘKY VERONIKY SEDLÁČKOVÉ
autor Karel Psota - Úterý, 26. červen 2018, 10:34

 
V úterý 29. května 2018 v aule školy proběhla přednášky Veroniky Sedláčkové na téma dezinformace a mediální vzdělávání pro studenty třetích ročníku a pro 1. ročník oboru Veřejnosprávní činnost. Tato akce proběhla v rámci druhého ročníku projektu Týdny mediálního vzdělávání. Letošním mottem O pravdu/Opravdu? je připomínána důležitost hledání pravdy a důvěryhodných informací v době, kdy se nepravdivé zprávy na sociálních sítích šíří rychleji než ty pravdivé. Organizátorem je vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, o.p.s. Více informací naleznete na https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani/tydny-medialniho-vzdelavani-2018

Mgr. Martina Nováková

  


EXKURZE NA PRAŽSKÝ HRAD
autor Karel Psota - Úterý, 26. červen 2018, 10:05

 
V květnu se třída 1. C oboru veřejnosprávní činnost zúčastnila mimořádné prohlídky nepřístupných reprezentačních prostor Pražského hradu. Předtím se prošla z Hlavního nádraží přes Staroměstské náměstí a Karlův most na Hradčanské náměstí. Navštívili jsme západní, severní, střední a jižní křídlo Nového královského paláce. Nejvíce se nám líbil Španělský sál, Trůnní sál, Habsburský salon a Společenský salon. Prohlídka byla doprovázena výkladem průvodců. Kdo chtěl, mohl po prohlídce vidět tzv. „velkou výměnu“ Hradní stráže za doprovodu hudby.

Mgr. Martina Nováková

  


VZPOMÍNKA NA PAŘÍŽ
autor Karel Psota - Úterý, 26. červen 2018, 09:41

  Před časem jsme Vás informovali o velkém úspěchu Milana Mikšovského a Václava Kosobuda pod vedením Pavla Znamínka na mezinárodní soutěži mladých posuzovatelů v Paříži. Při soutěži se jedná o týmovou práci a schopnost pracovat sám na sobě. V odborném chovatelském časopise Náš Chov č. 5 vyšel o celé výpravě a vítězství článek. Pokud nemáte časopis k dispozici, můžete si článek přečíst zde a zde. Při čtení můžete zapřemýšlet, zda byste se na soutěž do Paříže chtěli vypravit také. Hlásit se můžete Ing. Pavlu Znamínkovi. Podmínkou je motivační dopis. Ještě jednou děkujeme všem, kteří pomohli tuto úspěšnou cestu uskutečnit.
Ing. Michaela Znamínková

  


Starší diskuse ...

Kalendář
<< únor 2018 >>
PoÚtStČtSoNe
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |