Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

KVALITNÍ MLÉKO ZE ŠKOLNÍHO STATKU
autor Karel Psota - Pátek, 7. prosinec 2018, 14:01

 
Školní statek v Poděbradech dodává do Polabských mlékáren a.s. Poděbrady  každoročně téměř 1 milion litrů kravského mléka. V roce 2018 se školní statek umístil  mezi 5-ti nejlepšími dodavateli, kteří po celý rok udrželi nejvyšší kvalitu. Všichni producenti, nebo osoby znalé problematiky, si musí uvědomit navíc skutečnost, že i dojírna je pracoviště odborné praxe zemědělské školy a více než polovina dodávaného mléka je od krav dojených studenty. Poděkování patří všem zaměstnancům statku, kteří se na společném úspěchu podílejí.
 
Ing. Jan Kocmánek

  


Hravé Vánoce v Betlémské kapli
autor Karel Psota - Pátek, 30. listopad 2018, 08:13

 
Výzdoba 
Kroužek aranžování pod vedením Ing. Mileny Benešové se v minulých dnech podílel na přípravě a slavnostním otevření tradiční vánoční výstavy v Betlémské kapli. Jak název napovídá, je letos výstava zaměřena kromě ukázek tradičního vánočního zdobení z různých materiálů i na dřevěné hračky, loutky, stavebnice, dráhy pro mašinky. Na vánočním stromě v kapli visí i ozdoby, které vyráběli žáci naší školy. Výstava je otevřena denně a potrvá do 2. ledna 2019.
B. Neumanová, A. Bártová a J. Mandík
 Výzdoba

  


Praktická výuka
autor Karel Psota - Čtvrtek, 29. listopad 2018, 11:17

 
Praktická výuka z anatomie a fyziologie doplňuje výuku teoretickou. Součástí výuky v oboru veterinářství i agropodnikání je i seznámení s anatomií trávicí soustavy.
Ing. Michaela Znamínková

  


Nová technika na polní praxi žáků 3. ročníku oboru agropodnikání
autor Karel Psota - Čtvrtek, 15. listopad 2018, 10:04

 
V rámci dotačního programu "21. Centra odborné přípravy" pro Střední zemědělskou školu a Střední odbornou školu Poděbrady p. o. byl pořízen:
traktor NEW HOLLAND T5.120 Electro Command.
Je vybaven čtyřválcovým, přeplňovaným motorem o výkonu 86 kW (117 koní)
Mezi nadstandartní výbavu lze zařadit především přední hydraulický závěs, odpruženou výškově stavitelnou přední nápravu a odpruženou kabinu.

Traktor si mohli žáci vyzkoušet ve spojení s čtyřradličným pluhem JUPITER II, který škole zapůjčil podnik ZZN Polabí, a.s. S touto soupravou během praxe zorali cekem 27 ha.

Video z polní praxe můžete vidět na https://www.youtube.com/watch?v=9C_J0BQ3fL0. Jeho autorem je student Lukáš Kobrle.

Během praxe přišli žáci s nápadem provést úklid cest a příkopů, které sousedí s obdělávanými pozemky. Během dvou dnů nasbírali plný valník odpadu. Následně jsme ho odvezli do technických služeb a pod vedením odpovědného pracovníka roztřídili. Je smutné, že někteří lidí odkládají odpad do přírody. Z tuto aktivitu bych chtěl žákům poděkovat.
Praxe
Jan Krebs

  


ZEMĚDĚLSKÝ ODBORNÝ ZÁJEZD CHORVATSKO - SLOVINSKO
autor Karel Psota - Čtvrtek, 15. listopad 2018, 09:28

 
V červnu 2018, v posledním týdnu školního roku, dostalo 27 studentů naší školy možnost jet na týdenní zemědělský zájezd. Studenti měli zájezd zdarma, nebo dopláceli desetinu jeho reálné ceny. Všichni účastníci totiž v průběhu roku aktivně reprezentovali školu, zejména na chovatelských akcích a výstavách hospodářských zvířat. Zájezd jim byl odměnou za jejich dobrovolnou práci a mnoho hodin volného času, který tomu obětovali.
Na zájezdu jsme byli ubytování nejprve v chorvatské Poreči, odkud jsme jeli na farmu se vzácným plemenem skotu boškarin, dále do Motovunu, kde jsme ochutnávali lanýže, do Humu - nejmenšího města na světě a také rychlostním katamaranem přes moře do italských Benátek. Našel se i čas na odpočinek a koupání v moři. Po přejezdu do Slovinska jsme navštívili světoznámý hřebčín Lipica, neméně známé Postojanské jeskyně, farmu s chovem jezersko-solčavských ovcí a také jsme vyjeli lanovkami na vysokohorské alpské planiny, plné pasoucího se dobytka. Na všech místech jsme poznávali místní farmáře a ochutnávali jejich regionální a tradiční výrobky.
Luxusní autobus, který pravidelně po mnoho let využíváme, poskytla opět CK Victoria Brno, průvodkyní zájezdu byla paní Helena Šubová, specialistka na Balkán a země bývalé Jugoslávie. Zájezd spolu se studenty absolvovali i zemědělci ze spolupracujících zemědělských firem a společností. Další zájezd obdobného charakteru čeká na pracovité studenty v září 2019 a cesta povede na hodně netradiční místa Evropy.

Ing. Jan Kocmánek

Ze zájezdu přikládáme odkaz na video YouTube
 

  


Odborné přednášky na téma reprodukce základ produkce
autor Karel Psota - Pátek, 9. listopad 2018, 14:35

 

V úterý 6.prosince měli žáci oboru veterinářství možnost vyslechnout si přednášky na téma reprodukce jako předpoklad úspěšné produkce. Ing. Jiří Šichtař z ČZU vysvětlil základy fyziologie reprodukce a management stáda. Zajímavá byla také přednáška o reprodukci psů. Ing. Martin Benda se zaměřil na reprodukci v praxi v souvislosti s moderními technologiemi a welfare zvířat.
Všechny informace se hodí žákům pro další studium a jsou motivací do budoucí praxe. 
Ing. Michaela Znamínková

  


Starší diskuse ...

Kalendář
<< prosinec 2017 >>
PoÚtStČtSoNe
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |